getINSPIRED

W obrazie.

Dwoje niezwykłych Ludzi i Artystów, dla których sztuka jest narzędziem inicjowania zmian i kreowania lepszej rzeczywistości, opowiada o pasji i miłości do fotografii i filmu. To bardzo osobista opowieść o miejscu sztuki w życiu każdego z nich. Dochodzeniu do prawdy, źródeł i pierwotnych pragnień, które każdy w sobie nosi. 

REŻYSERIA:
EWELINA MARCINIAK

MONTAŻ I POSTPRODUKCJA:
PRZEMYSŁAW CHOJNACKI

ANIMACJE:
PUSHKA STUDIO

WYSTĘPUJĄ:
magda hueckel-śliwińska tomasz śliwiński

ARTYŚCI

W obrazie.

poznaj ich

Magda
Hueckel-Śliwińska

FOTOGRAFKA I ARTYSTKA WIZUALNA

Artystka wizualna, scenografka, fotografka teatralna, podróżniczka. Jej prace wystawiane były na kilkudziesięciu wystawach w kraju i na świecie (m.in. w Tate Britain w Londynie).  Autorka albumów fotograficznych „Anima. Obrazy z Afryki 2005–2013” oraz HUECKEL/TEATR” (nominacje do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2014 i 2016). Współpracuje z Tomaszem Śliwińskim przy realizacji filmów jako autorka scenariuszy i art director. Ich dokumentalny film “Nasza klątwa”  otrzymał nominację do Oskara oraz kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Stale współpracuje z kilkunastoma teatrami w Polsce. Stworzyła dokumentację kilkuset spektakli teatralnych.
Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Sopot, laureatka nagrody Sopocka Muza dla Młodych Twórców, W latach 2002–2004 tworzyła z Agatą Serafin duet fotograficzny hueckelserafin. Prezeska i założycielka Polskiej Fundacji CCHS Zdejmij Klątwę.

Tomasz
Śliwiński

REŻYSER I SCENARZYSTA

Jego krótkometrażowy film dokumentalny „Nasza klątwa”(2013) zdobył liczne nagrody na festiwalach filmowych na całym świecie oraz był nominowany do Oscara w 2015 roku. Absolwent reżyserii filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończył Program Fabularny Studio Prób w Szkole Wajdy. Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2015) oraz Stypendium m. st. Warszawa (2019). Wiceprezes Polskiej Fundacji CCHS „Zdejmij Klątwę”. 
 

MIEJSCE

Rzeka Świder

Obrazowanie Magdy i Tomasza pełne jest znaczenia. Osobistego. Realizowanego w spotkaniu z naturą życia. Tak też postanowiliśmy zrealizować film o nich. Razem, w naturze. Z uwagą i wrażliwością na obrazy kultury.

zobacz galerię

MAKING OF

4 filmy prezentujące 8 dziedzin sztuki. 4 dni zdjęciowe w 4 lokacjach. 8 artystów i 15 osób ekipy filmowej. Początek lipca był u nas bardzo gorący i burzliwy - dosłownie! 30 stopni w plenerze, burza stulecia podczas zdjęć w Auli Politechniki z przeszklonym dachem. Było dużo śmiechu, łez też niemało, była presja i de-presja, ale też dużo humoru.

zobaczcie sami

Produkcja i montaż:
Piotr Szubryt
(BARDZO SPOKO PRODUKCJA)

Muzyka:
Mat Kwiatkowski

Artyści:
JULIA WYSZYŃSKA
NATALIA MLECZAK
DOMINIKA KNAPIK
MAT KWIATKOWSKI
MAGDA HUECKEL
TOMASZ ŚLIWIŃSKI
DOROTA KOŁODZIEJCZYK
BARTOSZ WÓJCICKI

Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach wsparcia doraźnego
organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom covid-19.

Zapisz się
na newsletter

Wymagane