getINSPIRED

W przestrzeni.

W przestronnym, ascetycznie pięknym wnętrzu Muzeum Polin artyści wizualni - Dorota Kołodziejczyk i Bartek Wójcicki - opowiadają o fascynującym świecie obrazu, grafiki, światła, przestrzeni, wyobraźni i technologii. Z czarującą szczerością mówią o wspólnej, nieraz skomplikowanej, ale inspirującej dla każdego z nich, kooperatywie. O sukcesach i wyzwaniach, a także ekscytacji podczas tworzenia nowej rzeczywistości wirtualnej w dwu- i trójwymiarze. Ewelina Marciniak pokazuje artystów jako twórców łączących malarską wyobraźnię z możliwościami współczesnych technik wizualnych. Opowieść o tworzeniu iluzji łączy obraz nowoczesnej przestrzeni z XIX-wiecznymi kostiumami i bardzo współczesnym motion designem.

REŻYSERIA:
EWELINA MARCINIAK

MONTAŻ I POSTPRODUKCJA:
PRZEMYSŁAW CHOJNACKI

ANIMACJE:
PUSHKA STUDIO

WYSTĘPUJĄ:
dorota kołodziejczyk
bartek wójcicki

ARTYŚCI

W przestrzeni.

poznaj ich

Dorota
KOŁODZIEJCZYK

GRAPHIC DESIGNER & ART DIRECTOR

Nowoczesne spojrzenie, digitalowe myślenie i niezwykłe ciepło w jednej osobie! To na co patrzycie jest jej dziełem.

Bartosz
WÓJCICKI

MOTION DESIGNER

Zaskakuje kreatywnością i łatwością tworzenia abstrakcji. Połowa PUSHKI STUDIO - ta bardziej latająca w świecie zwariowanych pikseli.
Założyciel kreatywne studia projektowego ze Szczecina - PUSHKA STUDIO. Poruszają się w obszarach nowych mediów z mocnym naciskiem na motion design, 3D wideo mapping, instalacje multimedialne i projektowanie scenografii. Zwycięzca VJ Battle podczas Interference Festival 2015. Finalista konkursu Circle of Light 2016 Moscow International Festival oraz Polisch Graphic Design Awards 2019. Ma na swoim koncie wiele realizacji w kraju i za granicą, m.in. w Opolu, Warszawie, Paryżu, Berlinie, Moskwie, Brukseli oraz na Malcie. Pushka Studio jest partnerem MUSIC. DESIGN. FORM Festival.

MIEJSCE

Muzeum Polin

Do pokazania wirtualnego wymiaru sztuki Doroty i Bartka wybraliśmy nieoczywistą architektonicznie, łudzącą widzenie rzeczywistość Muzeum Polin.

zobacz galerię

MAKING OF

4 filmy prezentujące 8 dziedzin sztuki. 4 dni zdjęciowe w 4 lokacjach. 8 artystów i 15 osób ekipy filmowej. Początek lipca był u nas bardzo gorący i burzliwy - dosłownie! 30 stopni w plenerze, burza stulecia podczas zdjęć w Auli Politechniki z przeszklonym dachem. Było dużo śmiechu, łez też niemało, była presja i de-presja, ale też dużo humoru.

zobaczcie sami

Produkcja i montaż:
Piotr Szubryt
(BARDZO SPOKO PRODUKCJA)

Muzyka:
Mat Kwiatkowski

Artyści:
JULIA WYSZYŃSKA
NATALIA MLECZAK
DOMINIKA KNAPIK
MAT KWIATKOWSKI
MAGDA HUECKEL
TOMASZ ŚLIWIŃSKI
DOROTA KOŁODZIEJCZYK
BARTOSZ WÓJCICKI

Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach wsparcia doraźnego
organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom covid-19.

Zapisz się
na newsletter

Wymagane