getINSPIRED

Na scenie.

Teatr współistnieje z wieloma innymi dziedzinami sztuki, takimi jak taniec, scenografia, kostiumy, muzyka, sztuki wizualne. Ewelina Marciniak - reżyserka teatralna, współtwórca cyklu “Get Inspired”, współpracuje na co dzień z bezkompromisowymi i odważnymi artystami, dając widzowi niezwykle intensywne wrażenia duchowo-intelektualne. Takich właśnie artystów zaprosiła do udziału w filmie. Film opowiada o pracy aktora, scenografa i kostiumografa oraz wzajemnym oddziaływaniu teatru i designu. Natalia Mleczak to designerka, której wyobraźnia nie ma ograniczeń, która kolorem, formą i kształtem tworzy przed kamerą nowe światy - barwne, nierzadko humorystyczne i odrealnione. Julia Wyszyńska - aktorka teatralna i filmowa, pokazuje widzowi wielowymiarowość pracy aktora. Zachwyca nas i zaskakuje, wzrusza i rozbawia do łez. W niezwykle barwny sposób opowiada o jasnych i ciemnych stronach aktorstwa - niekoniecznie używając przy tym słów. Spotkanie Julii i Natalii to pokaz kreatywności i twórczego szaleństwa drzemiącego w każdej z nich.  

REŻYSERIA:
EWELINA MARCINIAK

MONTAŻ I POSTPRODUKCJA:
PRZEMYSŁAW CHOJNACKI

ANIMACJE:
PUSHKA STUDIO

WYSTĘPUJĄ:
JULIA WYSZYŃSKA
NATALIA MLECZAK

ARTYŚCI

Na scenie.

poznaj ich
#

Julia
WYSZYŃSKA

aktorka

W roku 2006 ukończyła Studium Teatralne przy Teatrze Śląskim w Katowicach, a w 2010 Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Solskiego w Krakowie. Debiutowała w spektaklu Nowe Wyzwolenie w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. W tym teatrze zagrała również kilka znaczących ról, między innymi w spektaklach Pawła Łysaka i Mai Kleczewskiej. Występowała też w warszawskim Teatrze na Woli i w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie.
Za rolę w spektaklu Medea (reż. E. Marciniak) otrzymała kilka ważnych nagród na festiwalach monodramów, a za rolę w Podróży zimowej (reż. M. Kleczewska) nagrodę dla najlepszej aktorki na bydgoskim Festiwalu Prapremier.

Natalia
MLECZAK

scenografka i kostiumografka

Absolwentka intermediów na poznańskiej Akademi sztuk pięknych. Autorka kreacji scenograficznych i kostiumowych do teledysków ( min. Brodka, Kasia Nosowska, Lomboy, Kazy Lambist ) spektakli teatralnych oraz licznych reklam w Polsce i za granica.
Artystka widzialna. Aranżuje, stylizuje, projektuje. Scenerie reklamowe i fotograficzne we współpracy z najlepszymi magazynami i twórcami. Scenerie filmowe i teatralne, gdzie aktorom trudno jest się rozstać po pracy z kostiumem postaci. Najczęściej można ją spotkać w Warszawie i Berlinie lub innej europejskiej stolicy. Zawsze w żywiołowym procesie oglądania, kształtowania i zabarwiania przestrzeni.

MIEJSCE

Studio fotograficzne

O widoczności świata przedstawianego decyduje tło. Jego znaczenie potraktowaliśmy dosłownie, oddając pustą, białą przestrzeń studia fotograficznego wizualnej wyobraźni Natalii i aktorskiemu wyrazowi Julii.

zobacz galerię

MAKING OF

4 filmy prezentujące 8 dziedzin sztuki. 4 dni zdjęciowe w 4 lokacjach. 8 artystów i 15 osób ekipy filmowej. Początek lipca był u nas bardzo gorący i burzliwy - dosłownie! 30 stopni w plenerze, burza stulecia podczas zdjęć w Auli Politechniki z przeszklonym dachem. Było dużo śmiechu, łez też niemało, była presja i de-presja, ale też dużo humoru.

zobaczcie sami

Produkcja i montaż:
Piotr Szubryt
(BARDZO SPOKO PRODUKCJA)

Muzyka:
Mat Kwiatkowski

Artyści:
JULIA WYSZYŃSKA
NATALIA MLECZAK
DOMINIKA KNAPIK
MAT KWIATKOWSKI
MAGDA HUECKEL
TOMASZ ŚLIWIŃSKI
DOROTA KOŁODZIEJCZYK
BARTOSZ WÓJCICKI

Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach wsparcia doraźnego
organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom covid-19.

Zapisz się
na newsletter

Wymagane