FILMY

getINSPIRED

Cykl filmowych opowiadań toczonych przez artystów o innych artystach i ich sztuce. Niezwykłe narzędzie edukacyjne, inspirujące obrazem, narracją i kolaboratywnym modelem pracy twórczej. Spotykają się w nim i przenikają sztuki wizualne, film i teatr, pokazując szeroki horyzont aktywności twórczej. 

#

Na scenie.

Tworzenie postaci i przestrzeni widzenia

W nowoczesnym studio fotograficznym spotykają się dwie wybitne osobowości - barwne, charyzmatyczne i kreatywne Kobiety, których światy spotykają się i przenikają w codziennej pracy. Aktorka Julia Wyszyńska i scenografka Natalia Mleczak opowiadają o pasji, wyzwaniach i pięknie swojego zawodu.

więcej
#

W przestrzeni.

Projektowanie iluzji

W gmachu Muzeum Polin stykają się dwa światy - modernistycznej architektury i sztuk wizualnych - których połączenie daje zjawiskowy efekt. PUSHKA STUDIO pokazuje widzowi, że wyobraźnia artysty nie zna granic i sztuka może być najlepszą formą zabawy.

więcej
#

W obrazie.

Jej zatrzymanie i jego opowiadanie

Łącząc świat filmu i fotografii ożywiamy obrazy. Pokazujemy bogactwo patrzenia na świat poprzez wyostrzoną soczewkę aparatu i wrażliwe oko artysty. Brzegi rzeki Świder to miejsce, gdzie Magda Hueckel i Tomek Śliwiński opowiadają o tym, jak codzienne życie kreuje ich artystyczną drogę.

więcej
#

W politechnice.

O tworzeniu ruchu w muzyce

Taniec wynika z muzyki, a muzyka z tańca. To dwa żywioły, które połączone mają ogromną moc oddziaływania. Dominika Knapik i Mat Kwiatkowski zabierają widza w fascynującą podróż w głąb wibrującego i wirującego świata dźwięków i ruchu.

więcej

TWÓRCY

getINSPIRED

poznaj ich

Ewelina
MARCINIAK

reżyser

Kobieta kryjąca w sobie wszystkie żywioły świata. Gdyby miała zostać piosenką, wybrałaby ciszę. Nadaje filmom wielowymiarowość i teatralny charakter.

Reżyserka teatralna, reżyserka filmów z cyklu “Get Inspired”. Absolwentka europeistyki i dramatologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz reżyserii dramatu na PWST w Krakowie. Od kilku lat jej nazwisko jest wymieniane wśród najważniejszych twórców współczesnego teatru polskiego. Laureatka Talentu Trójki, Paszportów Polityki, twórca 50 nagradzanych spektakli teatralnych w Polsce i Europie.

Przemysław
CHOJNACKI

montażysta, reżyser obrazu

W świecie filmowym Człowiek-Orkiestra z gatunku ambitnych i mega zdolnych (do wszystkiego)! Pasjonat o ogromnej wiedzy i doświadczeniu!

Producent, reżyser, montażysta, kolorysta. Specjalista w zakresie produkcji i postprodukcji filmowej i TV. Współzałożyciel DIGITAL PICTURES, oraz TAKE ONE STUDIO. Aktywnie działający w branży filmowej od 1999 roku. Dwukrotnie nominowany do Nagrody FRYDERYK w kategorii Wideoklip Roku za teledyski „Hit The Road Jack” - Acid Drinkers, Love Shack” - Acid Drinkers. Twórca znakomitych trailerów teatralnych dla teatrów Powszechnego w Warszawie, Polskiego we Wrocławiu, Nowego w Poznaniu, Capitol we Wrocławiu. Twórca i współtwórca teledysków dla: Acid Drinkers, Coma, Mikromusic, Perfect, Bracia, Ania Wyszkoni, Maciej Maleńczuk, Big Cyc. Dokumentalista. Pierwszy w film dokumentalny o medycznej marihuanie w Polsce pt. „Podziemie Nadziei” zdobył nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Watch Docs 2018 w Warszawie. “Lubię współpracę z ludźmi otwartymi na wyzwania i pomysły. Uważam, że działania komercyjne powinny zawierać w sobie elementy sztuki. Przykładem tego jest spot zrealizowany dla Uniwersytetu Wrocławskiego, który wywołał małe "trzęsienie ziemi" w środowisku reklamowym.”

Jan
TRZASKA

autor zdjęć

Filmowiec i fotograf, absolwent Akademii Filmowej w Łodzi i Warszawskiej Szkoły Filmowej, członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć FIlmowych PSC.

Pracował jako reżyser zdjęć filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych i klipów wideo. Ma doświadczenie w tworzenie filmów w animacji poklatkowej. Jego filmy i zdjęcia prezentowane były na wielu festiwalach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Boliwii i Europie.

Natalia
MLECZAK

scenografka i kostiumografka

Absolwentka intermediów na poznańskiej Akademi sztuk pięknych. Autorka kreacji scenograficznych i kostiumowych do teledysków ( min. Brodka, Kasia Nosowska, Lomboy, Kazy Lambist ) spektakli teatralnych oraz licznych reklam w Polsce i za granica.
Artystka widzialna. Aranżuje, stylizuje, projektuje. Scenerie reklamowe i fotograficzne we współpracy z najlepszymi magazynami i twórcami. Scenerie filmowe i teatralne, gdzie aktorom trudno jest się rozstać po pracy z kostiumem postaci. Najczęściej można ją spotkać w Warszawie i Berlinie lub innej europejskiej stolicy. Zawsze w żywiołowym procesie oglądania, kształtowania i zabarwiania przestrzeni.

MIEJSCA

getINSPIRED

W każdym z filmów spotykamy dwie dziedziny sztuki. Opowiadamy je w trzecim, istotnym dla każdej z nich, wymiarze.

#

Studio fotograficzne

#

Muzeum Polin

#

Rzeka Świder

#

Politechnika Warszawska

MAKING OF

4 filmy prezentujące 8 dziedzin sztuki. 4 dni zdjęciowe w 4 lokacjach. 8 artystów i 15 osób ekipy filmowej. Początek lipca był u nas bardzo gorący i burzliwy - dosłownie! 30 stopni w plenerze, burza stulecia podczas zdjęć w Auli Politechniki z przeszklonym dachem. Było dużo śmiechu, łez też niemało, była presja i de-presja, ale też dużo humoru.

zobaczcie sami

Produkcja i montaż:
Piotr Szubryt
(BARDZO SPOKO PRODUKCJA)

Muzyka:
Mat Kwiatkowski

Artyści:
JULIA WYSZYŃSKA
NATALIA MLECZAK
DOMINIKA KNAPIK
MAT KWIATKOWSKI
MAGDA HUECKEL
TOMASZ ŚLIWIŃSKI
DOROTA KOŁODZIEJCZYK
BARTOSZ WÓJCICKI

Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach wsparcia doraźnego
organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom covid-19.

Zapisz się
na newsletter

Wymagane